یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396

اجرای صحیح قانون مالیات

نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان رضوی ، شهرستان سبزوار گفت: اجرای صحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده کمک موثری را به واحدهای صنفی خواهد کرد.

علی کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: مشکل اصلی صنف طلا و جواهر شیوه نادرست اخذ مالیات بر ارزش افزوده است که در برخی از موارد منجر به تعطیلی واحدصنفی شده که امیدواریم این مشکل در بازنگری قانون انجام شود و اجرای صحیح مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در برخی ادارات ساز و کارهای مناسبی برای دریافت مالیات وجود ندارد و بعضاً شاخص و معیار مشخصی برای تعیین مالیات نیست زیرا که بعضی از ممیزان به صورت سلیقه ای عمل می کنند؛ لذا سازمان امور مالیاتی باید معیار های دقیقی را برای تعیین مالیات در نظر بگیرد.

کیانی افزود: موضوع مهم این است که دولت واحدهایی که فرار مالیاتی کلان دارند را شناسایی و نسبت به دریافت مالیات از آنها اقدام کند چرا که این مسئله سبب شده تا واحدهای صنفی دارای پروانه کسب متحمل پرداخت مالیات بیشتری باشند .

وی اظهارکرد: اصناف پرداخت مالیات را وظیفه شرعی وقانونی خود می‌دانند اما موافق اجرای صحیح قانون مالیات هستند.

کیانی در خصوص ماده 71 قانون نظام صنفی در خصوص نصب صندوق مکانیزه اظهارکرد: با توجه به اینکه تخفیف مالیاتی برای گروه اول حذف شده است و همچنین همه واحدهای صنفی مشمول نصب صندوق مکانیزه به دلیل هزینه بر بودن توانایی نصب صندوق را ندارند، لذا از مسئولان امر تقاضای تمدید تاریخ برای نصب صندوق های مکانیزه فروش هستیم.

وی تصریح کرد: اصناف ویترین تمام نمای اقتصاد کشور هستند، چرا که با تعطیلی یک روزه، شهر نمایی به خود می‌گیرد و آن زمان تاثیر وجود مغازه ها و شیک بودن انها را در مبلمان شهری بیشتر احساس می‌کنیم.

کیانی با بیان اینکه اصناف در خط مقدم مبارزه با تحریم‌های غرب هستند، افزود: در حال حاضر بازار در رکود به سر می‌برد و اصناف از دولت توقع دارند در این برهه از زمان پشتیبان اصناف باشد ضمن اینکه ارگان های دولتی و سایر دستگاهها بخصوص سازمان امور مالیاتی، شهرداری، تامین اجتماعی، ادارات صنعت‌، معدن و تجارت تعاملات بیشتری را با اصناف داشته باشند.

منبع : اتاق اصناف

تاریخ :17/اسفند/1393

 

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی