دوشنبه, 01 خرداد 1396

تاریخچه اختراع ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله اختراعاتی است که توسط یک زن به ثبت رسیده است!

خانم ژوزفین کوچران josephine Cochrane اهل شیکاگو در سال 1886 دست به اختراعی زد تا در مهمانی هایش بتواند ســـریع تر از میهمانان پذیـرایی کند و شـاید آن موقع فکـرش را نمی­ کرد­ که این اختراع به یکی از ضروری ترین لوازم خانگی مبدل گـردد.

این خانم ثروتمند به خاطر ثروت بی حد و حصرش دائماً در حال میهمانی دادن بود و خدمه خانم کوچران بطور مداوم در حال شستشوی ظروف بودند و بسیاری از ظروف گران بهای این مخترع ثروتمند در حین شست و شو شکسته می ­شدند.

کم کم ایده ساختن وسیله ای برای شستن بی دردسر ظروف در ذهن این خانم ثروتمند شکل گرفت و دست به ساختن وسیله ای زد که تا آن زمان کسی اقدام به ساختش نکرده بود.

ماشین ظرفشویی خانم کوچران به شکلی طراحی شده بود که ظرف ها،فنجان ها و بشقاب ها درون آن چیده می ­شد.سپس بوسیله یک چرخ به گردش در­می­ آمدند و آب گرم به همراه شوینده روی ظروف ریخته می­شد.

آوازه این اختراع به سرعت در محافل دوستان خانم کوچران پیچید و به زودی سفارش های زیادی برای ساخت این وسیله به دست خانم کوچران رسید،او اختراع خود را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال 1893 به نمایش گذاشت و باعث تعجب همگان گردید.

برند لوازم خانگیkitchen Aid ،تحــت پشتیبانی همین شخص شکل گرفت و هنوز به قوت خود  باقی است.با این وجود تا سال 1950 این وسیله به دلیل گرانی قیمت همه گیر نشده بود.

در سال 1937 ویلیام هاوارد دستگاهی اختراع کرد که مناسب مصارف خانگی بود و تمامی ویژگی های ماشین ظرفشویی های امروزی را دارا بود.

علی رغم تمام این تلاش ها ماشین ظرفشویی تا سال 1970 به طور کامل به آشپزخانه ها راه پیدا نکرده بود و بعد از 1970 کم کم استفاده از این وسیله با قیمت مناسب همه گیر شد.

برای دریافت مشاوره و خدمات پس از فروش با شماره تلفن 88936872 و یا شماره مشاوره 9092301956 تماس بگیرید.

 

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی