دوشنبه, 01 خرداد 1396

تفاوت ماکروویو و مایکروویو

تفاوت مایکروویو و ماکروفر چیست؟

اولین نکته در شناخت این نوع از وسایل پخت و پز این است که بدانیم مایکروویو با ماکروویو تفاوت دارد.

مایکرو پسوندی برای ریز و کوچک بودن است و ماکرو دقیقاً بر عکس آن پسوند  برای بزرگ بودن. مایکروویو، یعنی امواج ریزی که دارای فرکانس بالا و طول موج کم است، در حالی که ماکروویو امواجی با طول موج زیاد و فرکانس کم می­باشد.

و اما نگاهی اجمالی می­اندازیم به تفاوت بین مایکروویو و ماکروفر:

فر در واقع اجاقی است که در آن از امواج مغناطیسی خبری نیست و برای گرم شدن و پخت مواد غذایی مستقیما از حرارت استفاده می‌شود نه از امواج مغناطیسی.در حالی اساس کار مایکروویو یا به اصطلاح ما ایرانیها ماکروفر را امواج مغناطیسی تشکیل می­دهند.

پخت غذا در مایكروویو از طریق تابش و رخنه امواج كوتاهی صورت می‌گیرد كه وارد مولكول‌های غذا شده، آب داخل مواد خوراكی را به جنبش و حرکت وا می‌دارد و سبب گرم شدن و پختن غذا می­شود،بنابراین اساس پخت غذا در مایکروویو انرژی تابشی است.که این اشعه تابشی در مایکروویو بوسیله لامپ مگنت یا مگنترون انجام می پذیرد.

 امواج رادیویی هر چه قدرت تشعشع بیشتری داشته باشند،یعنی دارای فرکانس بالاتر و طول موج کوتاه تر هستند. به همین علت به این امواج

"مایکروویو" یا موج کوتاه یا فرکانس پایین(Low Frequency) گفته می­شود. 

این امواج ممکن است در­ اثر برخورد با یک ماده، منعکس، منتشر یا جذب شوند. مواد فلزی این امواج را کاملا منعکس می‌کنند. اغلب مواد غیرفلزی مثل شیشه و پلاستیک امواج را از خود عبور می‌دهند و موادی که حاوی آب هستند مانند غذا‌ها و حتی انسان، انرژی این امواج را جذب می‌کنند. اگر سرعت جذب انرژی یک ماده بیش از سرعت از دست دادن آن باشد، دمای آن ماده بالا می‌رود و گرم می­شود و این موضوع اساس کار مایکروویوها می ­باشد.

با وجود تحقیقات گوناگون هنوز هیچ مدرك قابل قبول مبنی بر مضر بودن تشعشعات تابیده شده بر مواد غذایی از طریق دستگاه مایكروویو به دست نیامده؛ بنابراین تصور سرطان‌زا بودن غذاهای پخته شده با این دستگاه نادرست است.

ماکروفرها نیز همانگونه که در بالا ذکر شد قابلیت پخت غذا با استفاده از حرارت را دارند.یعنی تمامی کاری که یک مایکروویوانجام می­دهد را از طریق حرارت دهی و با امکاناتی نظیر حرارت دهی سه بعدی،کانوکشن،فن و گریل از پشت انجام می­دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات در خصوص تعمیر مایکروویو با شماره های 88852571-88808268 تماس حاصل فرمایید.

 

 


تعمیر مایکروویو ، نمایندگی تعمیرات مایکروویو ، تعمیر ماکروفر ، تعمیر مایکروویو توکار ، تعمیر مایکروویو بوش ، تعمیر ماکروفر آاگ ، تعمیر مایکروویو توکار بوش ، تعمیر ماکروفر توکار نف ، تعمیرات مایکروویو در منزل ، تفاوت ماکروفر و مایکروویو ، لامپ مگنت مایکروویو ، مگنترون ،

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی