جمعه, 08 ارديبهشت 1396

مهمترین برنامه اتاق اصناف درسال 94

مهم ترین برنامه اتاق اصناف در سال 94 حرکت در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی است.    

                                                                                                                                                                            

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایرانگفت: به دلیل اهمیت برنامه اقتصاد مقاومتی در نظام اقتصادی کشور، مهم ترین برنامه اتاق اصناف برای سال 94 حرکت در مسیر برنامه ها و اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

سید محمود هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران با تبریک سال جدید به جامعه صنفی کشور گفت: از مهم ترین برنامه‌های راهبردی اتاق اصناف ایران در سال 93 آموزش تشکل‌های صنفی بود که با همت اتاق اصناف ایران در راستای حرکت صنوف با دولت الکترونیک آموزش ها در دستور کار قرار گرفت که همچنان ادامه دارد .

وی اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های مهم اتاق اصناف ایران تدوین آیین‌نامه های قانون نظام صنفی بود که با همکاری مرکز امور اصناف و بازرگانان در دستور کار قرار گرفت که تاکنون 16 آیین نامه آن به تصویب رسیده است.

هاشمی تصریح کرد: تلاش شده است تا تعداد دیگری از آیین نامه های قانون نظام صنفی به تصویب برسد.

وی افزود: آرامش و ثبات قیمت ها در بازار سال 93 مهمترین اقدام اتاق اصناف ایران بود که با همکاری اتاق های اصناف سراسر کشور انجام شد که امیدواریم با انجام بازرسی و نظارت مطلوب و تنظیم بازار قیمت ها در سال جاری نیز شاهد بازار آرامی باشیم .

هاشمی اظهار کرد: در سال‌های گذشته مشکلات عدیده ای برای تعیین درصد مالیات صنوف داشتیم که خوشبختانه سال 93 با همت اتاق اصناف ایران و همکاری دولت، درصد نرخ مالیات اصناف به نحو مطلوبتری تعیین شد که رضایت کسبه را بدنبال داشت.

وی تصریح کرد: برای حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی و داشتن اقتصاد پویا و اقتصاد منهای نفت، باید تلاش و همت را برای افزایش تولید به کار گرفت ضمن اینکه برای تحقق اهداف توسعه اقتصادی نیاز به همیاری و همکاری دولت داریم .

هاشمی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه های اتاق اصناف ایران در سال 94 ساماندهی صنوف موازی است تا با ادغام مشاغل همگن به دنبال کاهش مشکلات مربوط به موازی کاری در رسته های صنفی نباشیم .

وی همچنین بازرسی و نظارت عالیه و تنظیم بازار را از دیگر اهداف اتاق اصناف ایران در سال 94 برشمرد.

منبع : اتاق اصناف

تاریخ :94/01/18

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی