جمعه, 08 ارديبهشت 1396

تعویض یخساز ساید بای ساید

یخساز چیست و چگونه عمل می کند؟

 

برای همه ی ما درست کردن یخ در پالت مخصوص و سپس جدا کردن و شکستن یخ ها کار بسیار دشواری است! و امروزه یخسازها ما را از انجام دادن چنین عملیات دشواری بی نیاز کرده اند.

 

یخساز؛ مجموعه ای شامل فیلتر ، المنت برقی ، محفظه نیم دایره ای ، سنسور و دریچه ای در قسمت بالای یخساز می باشد.

ساز وکار یخساز به این صورت است که دریچه بالای محفظه ، مقدار آب برای پر کردن محفظه را چک می کند.

سنسور وظیفه چک کردن دمای آب را دارد و زمانی که دمای آب به 12- درجه سانتی گراد رسید(یخ زدن کامل)سنسور یک پالس ارسال می کند و یخ ها آماده خروج از محفظه می شوند.

برای اینکه یخ ها به سطوح داخلی نچسبند زیر محفظه یخساز یک المنت برقی تعبیه شده که با ایجاد حرارت بسیار کمی لایه نازکی از آب را مابین یخ و سطح داخل محفظه ایجاد می کند و باعث جداسازی یخ می شود.

البته این حرارت آنقدر ناچیز است که در شکل تکه های یخ تغییری ایجاد نمی کند.

در نهایت یخ ها توسط یک اهرم الکترونیکی به باکس یخ منتقل می شوند.

نگهداری و عیب یابی یخساز:

بعد از نصب لوله آب 12 ساعت منتظر بمانید و سپس اقدام به تولید یخ نمایید.

یخساز ساید که تازه نصب می شود بعد از 12 ساعت شروع به یخسازی می کند و تا 72 ساعت بعد از نصب  نیز بسیار کم یخسازی میکند.

به هنگام اولین استفاده از یخساز ساید خود چند تکه اولیه یخ را دور بریزید تا ذرات و رسوبات که با اولین تولید یخ در حال خارج شدن هستند سلامتی شما را به خطر نیندازند.

همچنین چند لیوان اول آب را نیز مصرف نکنید.

از پر کردن بیش از حد ساید بای ساید خودداری کنید.چسبیدن ظروف (مخصوصاً پلاستیکی) به یکدیگر گردش سرما را مختل می کند و سرمای ساید بای سایدتان را کاهش می دهد.

ساید بای ساید شما یخسازی نمی کند؟

به چند دلیل ممکن است یخساز عمل نکند :

-عمل یخسازی انجام نمی شود : یخساز ساید بای ساید مجهز به دکمه ریست برای یخسازی می باشد که باید آن را فشار دهید و برای ۱۵ ثانیه نگه دارید تا یخسازی به صورت manual انجام شود.دقت کنید که یخسازی را بصورت دستی متوقف نکرده باشید ، برای این منظور کلید ON/OFF یخسازی درون فریزر را چک کنید که خاموش نباشد.

اگر یخ فقط بصورت دستی ساخته می شود و یخساز کار نمی کند ایراد ممکن است از المنت ، سنسور یخ ، برد باشد و یا سوکت ها معیوب شده باشند.

- دستگاه یخ می سازد ولی یخ را بیرون نمیدهد: دقت کنید که گزینه یخ را بر روی نمایشگر دیجیتالی ساید انتخاب کرده باشید.باکس یخ را خارج کرده و آن را چک کنید.چنانچه یخ ها به هم چسبیده اند یا آنها را جدا کنید و یا کلاً یخ ها را خارج کرده و باکس یخ را دوباره جا بزنید.

ممکن است یخ ها در مجرای خروجی یخساز گیر کرده باشند،در این حالت آنها را با دست جدا کنید.

در صورتیکه یخ از باکس یخ خارج بشود اما قطعه پلاستیکی که خروجی یخ در یخساز است عمل نکند که می بایست با نمایندگی تماس گرفته شود.

 

تعمیر و تعویض یخساز ساید بای ساید در کمتر از 24 ساعت و طبق نرخ اتحادیه(کلیک کنید!)

 

یخساز یخچال سامسونگ ، عدم یخسازی یخچال فریزر ، یخساز ساید سامسونگ ، یخساز ساید جنرال ، یخساز یخچال فریزر جنرال الکتریک ، یخساز ساید ، تعویض یخساز ساید ، تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید ، تعمیرات یخچال و فریزر ، خرابی یخساز ،

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی