دوشنبه, 01 خرداد 1396

قبل از خرید ماشین ظرفشویی به این نکات توجه کنید!

قبل از خرید ماشین ظرفشویی به این نکات توجه کنید!

قفسه های ماشین ظرفشویی :

در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی مورد نظر خود به قفسه های داخل دستگاه دقت و توجه کافی داشته باشید و دستگاهی متناسب با نیازتان انتخاب نمایید.

برخی از ظرفشویی ها 2 قفسه دارند و برخی دیگر 3 قفسه ای هستند و در مدل های جدیدتر امکان جابجا کردن قفسه ها نیز وجود دارد.

سایز و ارتفاع قفسه ها را متناسب با اندازه قابلمه ها، بشقاب ها و ظروفتان انتخاب نمایید.

مخزن ماشین ظرفشویی :

در مدل های جدید و گران قیمت ماشین های ظرفشویی مخازن از ورق استیل ساخته می شوند که خاصیت ضدزنگ ، ضد رسوب و ضد لک دارد و از طرفی در مدل های قدیمی تر  و ارزانتر از مخزن پلاستیکی استفاده شده که البته خاصیت و کارایی مخزن استیل ماشین ظرفشویی را ندارند.

مصرف آب ماشین ظرفشویی :

میزان مصرف آب در ماشین ظرفشویی های مختلف متفاوت است،هرچه ماشین ظرفشویی شما جدید تر و پیشرفته تر باشد میزان کمتری آب مصرف می کند.اما به طور کلی می توان گفت که شستشوی ظروف با دست حدود 3 برابر بیشتر از شستشو با ماشین ظرفشویی به آب احتیاج دارد.

 

 

فیلتر غذا ماشین ظرفشویی :

قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی می بایست آشغال ها را خالی کنید و ظروف را داخل دستگاه بچینید،اما برخی از مدل های ماشین ظرفشویی هستند که مجهز به آسیابی می باشند که تکه های غذا را خرد کرده و به همراه آب بیرون می فرستند.

برنامه های شستشو ماشین ظرفشویی :

بطور کلی تمام ماشین های ظرفشویی 3 برنامه شستشو دارند : سبک، معمولی و سنگین.

برنامه های دیگر شامل شستشوی ظروف چینی و کریستال، قابلمه،جهت صرفه جویی در انرژی و شستشوی کوتاه هستند. ممکن است فروشندگان امکانات اضافی بی مصرفی را به عنوان مدل های جدیدتر نیز به شما معرفی کنند که کارایی خاصی ندارند و فقط گرانتر هستند! مدلی را انتخاب کنید که بتواند نیازهای شما را برطرف کند.

 

هیتر ماشین ظرفشویی:

اکثر ماشین های ظرفشویی به منبع آب گرم متصل می شوند(45 تا 55 درجه سانتی گراد). ماشین ظرفشویی های قدیمی تر و ارزان قیمت تر از هر دمای آبی استفاده می کنند و ماشین های جدیدتر به سیستم گرم کننده آب مجهز هستند.برای شستن کامل ظروف و پاک شدن آن ها از هرگونه چربی و کثیفی می بایست دمای آب تا 65 درجه داغ باشد(زیرا آب داغ هم ماشین ظرفشویی را از آبکشی چند باره ظروف بی نیاز میکند و سبب صرفه جویی در مصرف آب می شود و هم میکروب های را بطور کامل نابود میکند)  .  در مدل های جدیدتر ماشین ظرفشویی، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی می کند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

 

سوراخهای آب فشان ماشین ظرفشویی :

 ابزارهای آب فشان که به اصطلاح بازوهای شوینده نامیده می شوند و در دستگاه تعبیه شده اند دارای سوراخهایی هستند که آب با فشار از آن خارج میشود و سوراخ های ریزتر کار شستشو را بهتر انجام میدهند و در ظرفشویی های مبله یا ایستاده کارایی بهتری دارند.

خشک کن ماشین ظرفشویی :

  ماشین ظرفشویی های مجهز به خشک کن، برق زیادی مصرف میکنند. اما مدل هایی از ماشین های ظرفشویی که مخزن استیل دارند، به دلیل اینکه مخزن حرارت را نگه میدارد، خشک شدن عادی ظروف را تسریع می بخشند.پیشنهاد می گردد در ماشین هایی که به این سیستم مجهز نیستند پس از شستشو درب دستگاه را باز بگذارید تا ظروف بصورت طبیعی خشک شوند.

سر و صدای ماشین ظرفشویی :

ماشین های ظرفشویی بطور معمول سر و صدای ناچیزی دارند که ناشی از گردش موتور، فشار آب و…می باشد.ماشین ظرفشویی هایی که دارای دیواره های عایق کاری شده هستند صدای کم تری دارند 

جرمگیری ماشین ظرفشویی :

مهم ترین شرط مراقبت از ماشین ظرفشویی انجام جرمگیری دوره ای است.بطور میانگین و با توجه به کارکرد دستگاهتان در طول ماه ، هر 3 ماه یکبار از جرمگیرهای اصل و اورجینال که در این مرکز موجود می باشد استفاده کنید و از ایجاد رسوب و گرفتگی مجراهای تخلیه آب جلوگیری کنید.

برای کسب اطلاعات در خصوص تعمیرات با ما تماس بگیرید :

88852572 - 88808268

 

 

 

 

تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیرات ماشین ظرفشویی ، انتخاب ماشین ظرفشویی ، تعمیر ظرفشویی آاگ ، تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی ، تعمیرات ماشین ظرفشویی در منزل ، تعمیرگاه ماشین ظرفشویی ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی در تهران ، تعمیر ظرفشویی در محل ، انتخاب ماشین ظرفشویی ، قطعات یدکی ماشین ظرفشویی ،

 

 

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی