جمعه, 08 ارديبهشت 1396

چرا لباسشویی نمی چرخد؟

چرا ماشین لباسشویی نمی چرخد؟

این مشکل به 2 صورت در ماشین لباسشویی نمایان می شود:

 

یکی اینکه آبکش لباسشویی در هیچ مرحله ای شروع به چرخش نمی کند و یکی اینکه فقط در هنگام دور آبکشی یا دور خشک کن نمی چرخد.

 

در حالتی که دستگاه آبگیری می کند اما دیگ لباسشویی اصلا نمی چرخد مشکل می تواند از کار نکردن موتور و یا یکی از اجزا مانند تایمر ، تسمه ،خازن موتور و یا آرمیچر و ... باشد.

تسمه ؛ وظیفه انتقال نیروی موتور و به حرکت درآوردن دیگ لباسشویی را برعهده دارد.همچنین خرابی تسمه باعث به سر و صدا افتادن ماشین لباسشویی نیز می شود.

 

شل بودن بیش از حد تسمه نیروی موتور را تلف کرده و سفت بودن بیش از حد نیز سبب آسیب به موتور می شود.

در برخی از موارد ممکن است نچرخیدن لباسشویی به دلیل قفل شدن شفت باشد و یا جسمی سخت مابین دیگ و آبکش گیر کرده باشد و اجازه چرخیدن آبکش را ندهد.

دیگ ماشین لباسشویی معمولاً از جنس ورق گالوانیزه و یا استیل می باشد که سبب جلوگیری از زنگ زدگی می گردد.در ماشین لباسشویی های درب از بالا دیگ از جنس پلاستیک محکم ساخته می شود.

 

وظیفه اصلی دیگ نگهداری آب می باشد و همچنین برخی از قطعات لباسشویی مانند هیتر ، ترموستات و مجرای ورود و خروج آب روی بدنه آن تعبیه شده اند.

آبکش لباسشویی نیز استوانه ای شیاردار است دارای برآمدگی هایی نیز می باشد.

علت وجود برآمدگی های روی بدنه آبکش جلوگیری از سر خوردن لباس ها و همچنین برخورد شدیدتر آب و لباس ها با یکدیگر است.

توصیه می گردد برای جلوگیری از مشکل خراب شدن تسمه و مشکل نچرخیدن دیگ بیش از حد ظرفیت دستگاه لباس داخل آن نریزید و بگذارید که به اندازه یک وجب از بالای لباس ها خالی بماند.


تعمیر ماشین لباسشویی ، نمایندگی تعمیرات لباسشویی ، آبکش ماشین لباسشویی ، دیگ ماشین لباسشویی ، ایرادات مکاشین لباسشویی ، رفع عیب ماشین لباسشویی ، نچرخیدن لباسشویی ، تسمه ماشین لباسشویی ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ، تعمیر لباسشویی بوش ، تعمیر لباسشویی آاگ ، تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعمیر لباسشویی نف ، تعویض قطعات ماشین لباسشویی

 

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی