دوشنبه, 04 بهمن 1395

فیلتر هپا جاروبرقی

-فیلترهپا جاروبرقی (HEPA filter) :
با روشن شدن موتور جاروبرقی هوا به داخل آن مکیده شده و زباله را جمع آوری می کند هوایی که به داخل جارو مکیده می شودعلاوه بر زباله گرد و غبار نیز به همراه دارد و اگر ذرات غبار از هوای مکیده شده جدا نگردند،هوایی که از قسمت موتور خارج می شود به محیط بیرون نفوذ می کند و محیط را آلوده می سازد. به این جهت سر راه هوای خروجی از کیسه و قبل از آنکه این هوا به قسمت موتور برسد از لایه های اسفنجی استفاده می شود.

به این اسفنج فشرده که در واقع نقش پاک کننده هوای خروجی را بر عهده دارد ، فیلتر می گویند.

اگر فیلتر جاروبرقی بیش از حد کثیف شود هوا به سختی از آن عبور کرده و کارایی موتور را کاهش می دهد از این جهت لازم است در فواصل زمانی معین(متناسب با کارکرد جاروبرقی)نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

در واقع می توان گفت از جمله عواملی که منجر به کاهش مکش جاروبرقی می شود کثیف بودن فیلتر است.

هرگاه مسیر مکش جاروبرقی مسدود گردد و موتور نتواند آزادانه هوا را به داخل بمکد جریان دریافتی آن افزایش یافته و به موتور آسیب خواهد رسید.

در اکثر جاروبرقی ها از یک نمایشگر وضعیت مکش استفاده می شود.
همزمان با محدود شدن مسیر مکش،موتور،هوای درون محفظه را می مکد در این هنگام هوای داخل لوله نمایشگر مکیده شده و سوپاپ را به عقب می کشد.قسمتی از سوپاپ را با رنگ زرد به نشانه خطر مشخص ساخته اند و هر گاه این قسمت از سوپاپ در مقابل شیشه نمایانگر قرار بگیرد وضعیت موتور در حالت دشواری خواهد بود.

فیلتر هپا(HEPA) نسل جدید فیلترهای ضد آلرژی و با استفاده از تکنولوژی نانو می باشد که در برندهای(آاگ،الکترولوکس،بوش) به چشم می خورد.

 

سه عامل اصلی موثر در جذب ذرات توسط فیلتر هپا به شرح زیر است:

_قطر الیاف تشکیل دهنده فیلتر

_ضخامت کلی فیلتر

_سرعت عبور هوا از سطح فیلتر

فیلتر هپا با قابلیت فیلترینگ بالای 90 درصد از ورود گرد و غبار به داخل منزل جلوگیری نموده و برای سالمندان،کودکان و افراد مبتدا به آلرژی بهترین انتخاب می باشد.

اگر جاروبرقی شما مجهز به این فیلتر است هر 2 ماه یکبار آن را در خلاف جهت قبل قرار داده و بیرون از منزل تمیز کنید.هیچوقت این فیلتر را در معرض آب قرار ندهید(رطوبت آب خاصیت آن را از بین می برد.)

عمر مفید این فیلترها بسته به شرایط استفاده از آن از یک تا دو سال متفاوت است.

اگر مایل هستید که در حین کار با جاروبرقی گرد و غباری آلرژی زا در فضا پخش نشود حتماً از فیلتر هپا استفاده کنید.

از معایب استفاده ازین فیلتر این است که ممکن است بیشتر از حد معمول در جاروبرقی گرما ایجاد کند.

تعویض به موقع و جنس مرغوب این فیلتر به افزایش عمر موتور کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید فیلترهای فابریک جاروبرقی با ما تماس بگیرید

88852571-88936872

 

فیلتر جاروبرقی , خرید فیلتر جاروبرقی , فیلتر هپا جاروبرقی , انواع فیلتر جاروبرقی , فیلتر فابریک جاروبرقی , فیلتر اورجینال جاروبرقی , فیلتر جاروبرقی بوش , فیلتر هپا جاروبرقی بوش , فیلتر فابریک جاروبرقی آاگ , فیلتر فابریک جاروبرقی الکترولوکس , فیلتر , جاروبرقی , فروش فیلتر جاروبرقی , فیلتر هپا , فیلتر HEPA جاروبرقی بوش , فیلتر هپا جاروبرقی آاگ , hepa filter , فیلتر هپا,

 

تمامی حقوق این وبسایت برای پایدار سرویس محفوظ می باشد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
طراحی و بهینه سازی